hakkımızda

Hakkımızda

Hızla kentleşmekte olan ülkemizde, planlı bir kentleşmeye; kaliteli, seçkin ve farklı projelere katkı sağlayacak çalışmalar yapmayı hedefleyen Mimak Mim. İnş. Mak. Tic. Ltd. Şti. 1984 yılında Osmaniye’de başlayıp, İskenderun’da devam eden büro çalışmalarını 1998 yılından bu yana İskenderun ve Osmaniye’deki büroları vasıtasıyla çevre iller Hatay, Adana, Mersin, Gaziantep, Kilis ve Kahramanmaraş’ta sürdürmektedir.

29 yıllık deneyim ile tasarım, denetim ve uygulama aşamlarında çeşitli alanlarda yürüttüğü farklı projelere hizmet sunan şirketin tarihsel gelişimi şu şekildedir.

1984- Osmaniye’de Mimak Mimarlık bürosunun açılışı.

1985- İskenderun’da Mimak Mimarlık bürosunun açılışı.

1985-1997- İskenderun’da Özel Konut, kooperatif yapıları, yazlık site, özel dublex ve villa yapılarında projelendirme, uygulama, kontrollük ve maket çalışmalarının yapımı.

1997-1998- Mersin’de şirket şube açılışı ve proje çalışması.

1998′den günümüze, İskenderun ve Osmaniye başta olmak üzere, çevre il ve ilçelerde sanayi yapıları, sağlık yapıları, idari yapılar, kamu yapıları, kültür yapıları, işyerleri, konut, proje ve uygulama çalışmaları.

Dekorasyon, proje ve uygulama çalışmaları.

Delediye, kamu kuruluşları ve M.S.B.’ye ait, park düzenleme çalışmaları, anıt ve şehitlik, proje uygulamaları ile hizmet ve kültür yapılarının projelendirilmesi.

Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Özel İdare, M.S.B. İnşaat Emlak Dairesi v.b. kurumlara ait resmi inşaat taahhüt işleri.

Özel inşaat ugulamlaları denetleme, teknik müşavirlik ve danışmanlık hizmetleri.

Organize sanayi bölgelerinde yapılan sanayi yapılarının projelendirilmesi.